MDP

Ważną częścią naszej jednostki jest Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza. W swoich szeregach zrzesza kilkanaście dziewcząt i chłopców w wieku 12-17 lat. Pod koniec roku 2018 Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Zielonce podjął uchwałę w sprawie powołania Dziecięcej Drużyny Pożarniczej przeznaczonej dla dzieci w wieku 6 – 12 lat. Ideą funkcjonowania MDP oraz DDP jest zbudowanie u młodego człowieka chęci do niesienia pomocy drugiej osobie, pokazania że można i należy bezinteresownie odpowiadać na potrzeby drugiego człowieka. Podczas zbiórek młodzi strażacy poznają podstawy funkcjonowania straży pożarnej w Polsce. Przyswajają elementy pierwszej pomocy oraz elementy działań jakie prowadzi straż pożarna. Poza zbiórkami dydaktycznymi, członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej uczestniczą w życiu straży. Wspólnie z dorosłymi strażakami uczestniczą we wszystkich projektach organizowanych przez OSP . Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza jest pierwszym etapem w strażackiej karierze.

OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA W ZIELONCE

UL. MICKIEWICZA 16